خانه / مقالات / ۸ راز موفقیت!

۸ راز موفقیت!

این عنوان سخنرانی سه و نیم دقیقه ای ریچارد سنت جان در کنفرانس تد در سال ۲۰۰۵ است. وی در این سخنرانی داستان اولین باری که به تد رفته را تعریف می کند و می گوید:

مقدمات این سخنرانی از زمانی شروع شد که هفت سال پیش سوار بر هواپیما در راه آمدن به TED بودم. در صندلی کنار من یک نوجوان دبیرستانی بود، که خانواده ای بسیار فقیر داشت. او می خواست چیزی از زندگی اش بدست آورد، و سوالی ساده ای از من پرسید. او گفت: «چه چیزی منجر به موفقیت می شود؟»

با شنیدن این سوال احساس بسیار بدی به من دست داد. چون نمی توانستم جواب خوبی به او بدهم. آنگاه از هواپیما پیاده شدم و به تد آمدم. فکر کردم، وای، من در وسط اتاقی پر از افراد موفق قرار دارم! پس چرا از آنها نپرسم که چه چیز به موفقیت آنها کمک کرده و آن را به کودکان منتقل کنم؟ و حالا امروز، هفت سال بعد با ۵۰۰ مصاحبه ای که با موفق ترین اشخاص دنیا انجام داده ام، می خواهم بگویم که واقعا چه چیزی منجر به موفقیت می شود و تدی ها را به کار می اندازد.

این سخنران برجسته با نقل قول از افراد موفق، ۸ مورد از کلیدی ترین عوامل موفقیت را بازگو می کند. مواردی که با وجود موثر بودن، بسیار ساده نیز می باشند و هرکسی که که اراده کند می تواند با به کار بستن آنها، زندگی خود را متحول کند و جزو افراد موفق جامعه خود باشد.

این ۸ مورد یا ۸ راز به طور خلاصه عبارتند از:

۱- اشتیاق: برای موفقیت در هر کاری باید برای انجام آن اشتیاق داشته باشی.
۲- کار: هیچ چیز آسان به دست نمی آید. باید سخت کار کنی.
۳- دل به کار دادن و خوب انجام دادن کارها.
۴- تمرکز در کار و تمرین مداوم
۵- باید خودت رو هل بدهی، هم از نظر روحی و هم از لحاظ فیزیکی
۶- خدمات دادن به مردم
۷- داشتن یک ایده خوب
۸- سماجت کردن

سخنرانی ریچارد جان در تد

فیلم و متن کامل این سخنرانی و بسیاری از سخنرانی های ارزشمند تد را می توانید در سایت TED.com مشاهده کنید. اغلب قریب به اتفاق سخنرانی ها به زبان انگلیسی بوده و بیشتر آنها دارای زیرنویس به زبان های مختلف دنیا و از جمله زبان فارسی هستند.

در ضمن فیلم این سخنرانی به همراه ۳۶ سخنرانی دیگر در زمینه موفقیت و شادکامی در قالب یک DVD با زیرنویس فارسی توسط سایت معلم خلاق تهیه شده که در صورت محدودیت در سرعت اینترنت می توانید از این DVD نیز استفاده نمایید.

منبع: سایت معلم خلاق moalemekhalagh.com

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*


سبد شما خالی است.