خانه / مقالات / کودکان را کارآفرین بار بیاوریم!

کودکان را کارآفرین بار بیاوریم!

«کودکان را کارآفرین بار بیاوریم» عنوان سخنرانی «کامرون هرولد» در تد است. وی از دوران کودکی یک کارآفرین بود و اکنون تلاش می کند والدین و معلمان را متقاعد کند تا استعداد کارآفرینی کودکان را کشف کنند و آن را پرورش دهند.

او همچنین برای مدت ۲۰ سال است که مربی کارآفرینی است و در ۵ کشور جهان هدایت مدیریت مالی شرکتها و سازمانهای بزرگ را عهده دار می باشد.

هرولد در ابتدای این سخنرانی می گوید: «حاضرم شرط ببندم که من احمق ترین فرد در این اتاق هستم، چون در مدرسه قبول نمی شدم. من همیشه با مدرسه در کشمکش بودم. اما چیزی که در آن سن کم هم می دانستم این بود که من عاشق پول و عاشق کسب و کار و کارآفرینی بودم. من کارآفرین بار آمده بودم.»

وی در ادامه سخنرانیش می گوید که ما با ندانم کاری فرصت پیدا کردن بچه هایی که خصلت کارآفرینی دارند را از دست می‌دهیم. ما به جای این که به کودکانمان ماهی گیری یاد دهیم و تمام زندگی آنها را تضمین کنیم، به آنها ماهی می‌دهیم! اگر ما کودکانی را که استعداد کارآفرینی دارند، پیدا کنیم و سعی کنیم این مهارت را در آنها شکوفا کرده و آنها را برای کارآفرین شدن تعلیم دهیم، بسیاری از مشکلات جامعه حل خواهد شد.

او در ادامه از کارهای متنوعی که در کودکی خود به آنها اشتغال داشته می‌گوید و از تواناییهای افراد در دوران کودکی نقل می‌کند و اعتقاد دارد که ما بزرگترها این توانایی‌ها را نادیده می‌گیریم و یا حتی آنها را سرکوب می‌کنیم.

در دی وی دی «منتخبی از از سخنرانی‌های تد در زمینه خلاقیت، نوآوری و ایده پردازی» می توانید از نظرات کامل این سخنران و بقیه سخنرانان و صاحب نظران به نام دنیا بهره مند شوید.

سخنرانی کامرون هرولد در تد

منبع: سایت معلم خلاق moalemekhalagh.com

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*


سبد شما خالی است.